Konferencje

 logo konf IB  

Konferencja
INŻYNIERIA Bezwykopowa

Organizowana od 2003 r.


Tematyka:
 inspekcje i monitorowanie sieci,
• renowacja sieci,
• rury w technologiach bezwykopowych,
wiercenia horyzontalne HDD,
• przeciski i mikrotunelowanie,
• technologie bezwykopowe w najważniejszych,
• projektach wod-kan w Polsce,
• technologie bezwykopowe w projektach gazowniczych,
   i energetycznych.

 

 

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii INŻYNIERIA Bezwykopowa jest wydarzeniem, które Wydawnictwo organizuje od 2003 roku. Jest to jednocześnie niebywała okazja pozwalająca na wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz nawiązanie wielu ciekawych kontaktów biznesowych. Już od pierwszej konferencji redakcja kwartalnika "Inżynieria Bezwykopowa" i wybitne grono Jury złożone z przedstawicieli świata nauki, firm, stowarzyszeń branżowych  oraz osób z branży przyznaje prestiżowe nagrody TYTAN – trofeum, które co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród firm wykonawczych jak i producenckich.

idz


 

logo konf GWiOP

 

 

Kongres
Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej

Organizowana od 2016 r.


Tematyka:

przepisy regulujące kwestie wód opadowych i roztopowych a rozbieżnosci prawne,
wody opadowe w nowym prawie wodnym,
„dobre praktyki” – sprawdzone rozwiązania prawne w krajach unijnych,
„podatek od deszczu” – pobieranie opłat za oczyszczanie „deszczówki” a obowiazujące prawo,
stan infrastruktury do odprowadzania wód opadowych i roztopowych a zapotrzebowanie na inwestycje,
koszty utrzymania i eksploatacji infrastruktury do zagospodarowania wód opadowych i roztopowych,
retencjonowanie wód,
finansowanie inwestycji,
i inne.

 

 

Kongres Gospodarowania Wodami i Opadowymi Przeciwpodziowej jest poświęcony szeroko rozumianym zagadnieniom związanym z kwestią zagospodarowania wód opadowych i roztopowych, co staje się coraz większym problemem polskich miast oraz właścicieli i zarządców infrastruktury kanalizacyjnej. Podczas obrad i paneli dyskusyjnych omawiane będą m.in. zagadnienia prawne i finansowe związane z powyższym tematem; dobre i sprawdzone rozwiązania zarówno z kraju, jak i z zagranicy oraz potencjał techniczny i technologiczny dostępny na rynku, a możliwy do wykorzystania w aspekcie gospodarowania wodami oraz budowy, utrzymania i renowacji sieci i urządzeń kanalizacyjnych.

idz


 

logo konf GiBP

 

 

Kongres
Geoinżynieria i budownictwo podziemne

Organizowana od 2011 r.


Tematyka:
 nowoczesne rozwiązania w dziedzinie geoinżynierii
• wzmacnianie gruntu
• głębokie fundamentowanie
• posadawianie elektrowni wiatrowych
• utrzymanie, modernizacja oraz zabezpieczanie skarp i osuwisk
• utrzymanie i rozwój infrastruktury hydrotechnicznej
• budownictwo podziemne i tunelowanie

 

 

 

Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne wpisał się już na stałe do kalendarza najważniejszych imprez w branży ze względu na wysoki poziom merytoryczny. Zamierzeniem Organizatorów jest tworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, inwestorów, projektantów, jak również wykonawców, producentów oraz dostawców.
W trakcie konferencji, na uroczystej gali, wręczane są nagrody branżowe TYTAN (przyznawane od 2006 r.). Laureatów konkursu spośród firm nominowanych wyłania niezależne Jury złożone z przedstawicieli świata nauki, firm, stowarzyszeń branżowych  oraz osób z branży przyznaje prestiżowe nagrody TYTAN – trofeum, które co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród firm wykonawczych jak i producenckich.

idz


 

logo konf BR

 

 

Konferencja
Bezwykopowa Renowacja

Organizowana od 2017 r.


Tematyka:
Przegląd metod bezwykopowej rehabilitacji
Dobór technik bezwykopowej rehabilitacji
Nowości i technologie w inspekcji sieci
Wpływ jakości inspekcji na odpowiedni dobór technologii
Jakość sprzętu a prawidłowa ocena stanu technicznego
Wykorzystanie sztucznej inteligencji lub uczenia maszynowego w analizie nagrań inspekcyjnych i ocenie stanu technicznego sieci kanalizacyjnych w renowacjach CIPP
Bezwykopowa rehabilitacja przyłączy
Dobór technologii czyszczących stosowanych w trakcie prac przygotowawczych
Renowacja CIPP sieci wodociągowych – wskazówki i dobre praktyki
Standardy jakościowe w procesie renowacji i ich wpływ na osiągane rezultaty
Renowacja wykładzinami CIPP – wady i zalety dostępnych technologii
Najnowsze technologie i sprzęt używany w bezwykopowej rehabilitacji
Konsekwencje doboru złej wykładziny CIPP w perspektywie eksploatacji
Najczęściej popełniane błędy
Najciekawsze projekty w Polsce i na świecie
Doświadczenia inwestorów w bezwykopowej rehabilitacji

 

 

 

Na świecie jest główną metodą renowacji sieci kanalizacyjnych, w Polsce jej popularność wciąż rośnie, tak samo, jak udział w rynku bezwykopowych renowacji. To oznacza, że już dzisiaj możemy być pewni, iż w niedalekiej przyszłości stanie się technologią wiodącą także nad Wisłą. Mowa o technologii CIPP (ang. cured-in-place pipe), jednej z bezwykopowych metod renowacji rurociągów.
Pierwsza konferencja poświęcona tej technologii odbyła się na początku roku 2017 w Krakowie. Celem, jaki przyświecał nam w zorganizowaniu tego wydarzenia, było podjęcie dyskusji w gronie ekspertów na temat znanej i stosowanej od blisko pół wieku technologii renowacji przewodów z wykorzystaniem rękawów utwardzanych na miejscu. 

W 2025 r. po raz pierwszy konferencja poświęcona będzie szerszemu zakresowi metod bezwykopowej renowacji i rehabilitacji sieci, co pozwoli uczestnikom poznać najnowsze trendy w branży.

idz


 

logo konf BFW

 

 

Konferencja
Budowa Farm Wiatrowych

Organizowana od 2023 r.


Tematyka:
Kierunki i uwarunkowania rozwoju budowy farm wiatrowych
Plany inwestycyjne
Zagadnienia prawne
Rozpoznanie i badania podłoża gruntowego
Doradztwo techniczne
Projektowanie
Możliwości i dobór technologii
Realizacja
Morskie operacje offshore
Porty instalacyjne i serwisowe
Bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem

 

 

 

Zgodnie z rządowymi założeniami strategicznymi, w 2040 r. ponad połowa mocy zainstalowanych w Polsce ma pochodzić ze źródeł zeroemisyjnych. Równie ambitny cel stawia Komisja Europejska, która liczy, że w 2030 r. udział OZE w całkowitej produkcji energii elektrycznej sięgnie 45 %.

By urzeczywistnić te zamierzenia, konieczna jest platforma wymiany doświadczeń między projektantami, producentami, wykonawcami i inwestorami. Taką rolę pełni właśnie Konferencja „Budowa Farm Wiatrowych”. W tym roku przedmiotem obrad i dyskusji będą zagadnienia związane zarówno z budową morskich, jak i lądowych farm wiatrowych. Uważamy bowiem, że osiągnięcie zaplanowanych celów neutralności klimatycznej wymaga możliwie kompleksowego spojrzenia na potrzeby energetyki wiatrowej.

W trakcie Konferencji uznani eksperci w szczegółowy sposób poruszą m.in. wątki projektowe, techniczne oraz finansowe. Nie uciekniemy także przed dyskusją dotyczącą, budzących emocje środowiska, zagadnień legislacyjnych. Uczestnicy będą mieli także wiele możliwości do nawiązywania i zacieśniania branżowych kontaktów. Wszystko po to, by w pełni wykorzystać szansę, jaką dla polskich firm i inżynierów niesie proces transformacji energetycznej naszego kraju.

 

idz


 

logo konf BB

 

 

Konferencja
Bezwykopowa Budowa

Organizowana od 2024 r.


Tematyka:
Dobór technologii w zależności od warunków
Techniczne szczegóły zastosowań metod bezwykopowego układania przewodów: przeciski, przewierty sterowane, HDD, mikrotuneling, direct pipe
Najciekawsze projekty i realizacje z Polski i świata
Przewody stosowane w projektach bezwykopowej budowy
Systemy płuczkowe
Systemy recyklingu i oczyszczania
Systemy sterowania infrastruktury podziemnej
Sprzęt i technologie używane do prac towarzyszących

 

 

 

Podczas Konferencji Bezwykopowa Budowa gromadzimy przedstawicieli wykonawców, dostawców, producentów i inwestorów podczas wydarzenia w pełni poświęconego metodom bezwykopowego układania przewodów.
Fachowcy specjalizujący się w poszczególnych technikach – przeciskach, przewiertach sterowanych, HDD, mikrotunelowaniu i direct pipe – będą dzielić się wiedzą zarówno na poziomie elementarnym, jak i zaawansowanym. „Bezwykopowa Budowa” to okazja, by skupić się na doborze technologii, poznać ciekawe projekty, najnowszy sprzęt i produkty, porozmawiać o systemach płuczkowych, recyklingu i oczyszczania oraz sterowania.
Wszystko to oczywiście w ramach wdrażanej przez nas od lat formuły: WIEDZA – BIZNES – ATRAKCJE.

idz